Materjalid

Põhilised tihendimaterjalid, millest tooteid täna toodame/müüme on:

EPDM-vahtkumm, iseliimuv või ilma liimita (ilma teibita)

Polüeteen-vahtplast iseliimuv või ilma liimita (ilma teibita)

Polüeteen-vahtplast ja PVC-vahtplast kahepoolse liimiga (kahepoolsed teibid)

PVC-vahtplast, iseliimuv

Paisuv polüuretaanvaht lehtmaterjal, iseliimuv

Neopreen-vahtkumm, iseliimuv või ilma liimita

Butüül (sünteetiline) kumm

Enamusest eelmainitud materjalidest on lisaks standardmõõtu toodetele võimalik valmistada tihenduslinte vastavalt kliendi soovitud tellimismõõtudele(laiusele). Et sõltuvalt erinevatest füüsikalistest ja mehaanilistest omadustest on materjalide kasutusvaldkond väga lai, siis võib samal otstarbel kasutada erinevaid materjale sõltuvalt spetsiifilisest vajadusest, sobivusest või kliendi võimalustest.

Materjalide iseloomustamiseks äratoodud omaduste ja vastupidavusnäitajate keskmised väärtused on saavutatud ja mõõdetud teatud meetoditel ja  keskmistes keskkonnaoludes ja on seetõttu informatiivse loomuga. Tihendite ja tihenduslintide sobivuse teatud eesmärgil kasutamiseks otsustab tarbija ise, sest toodete kasutamist ja toimet mõjutavad mitmed lähtematerjali tootjast ja Fixus Trade OÜ-st sõltumatud tegurid, sealhulgas paigaldamise ja kasutamise tingimused, ekspluatatsiooni ajaline pikkus ja keskkonnatingimused, millised on teada ja kontrollitavad vaid kasutaja poolt.

Vajadustele vastava parima sobiva toote kasuks otsustamisel on kindlasti abiks ka toodete põhiliste kasutusvaldkondade kirjeldused, mis aga ei välista nende kasutamist ka muul, kasutajale sobival otstarbel ja kohas.