Siit lehelt leiate abimaterjali erinevate tihendimaterjalide tehniliste näitajate kohta.

Materjalide iseloomustamiseks äratoodud omaduste ja vastupidavusnäitajate keskmised väärtused on saavutatud ja mõõdetud teatud meetoditel ja  keskmistes keskkonnaoludes ja on seetõttu informatiivse loomuga. Tihendite ja tihenduslintide sobivuse teatud eesmärgil kasutamiseks otsustab tarbija ise, sest toodete kasutamist ja toimet mõjutavad mitmed lähtematerjali tootjast ja Fixus Trade OÜ-st sõltumatud tegurid, sealhulgas paigaldamise ja kasutamise tingimused, ekspluatatsiooni ajaline pikkus ja keskkonnatingimused, millised on teada ja kontrollitavad vaid kasutaja poolt.

Vajadustele vastava parima sobiva toote kasuks otsustamisel on kindlasti abiks ka toodete põhiliste kasutusvaldkondade kirjeldused, mis aga ei välista nende kasutamist ka muul, kasutajale sobival otstarbel ja kohas.

Klaasimistöödeks, akende, uste, luukide ja väravate tihendamiseks, erinevate ehituskonstruktsioonide liidete tihendamiseks ja isolatsiooniks, muuhulgas suuremamõõtmeliste ja raskemate fassaadikattematerjalide ja karkassi vaheliseks tihendamiseks, samuti sokli ja kandekontsruktsiooni, katuse kattematerjali ja lisatarindite vms müra-, õhu-, sooja- ja niiskuseisolatsiooniks. Väga laia kasutusega üldtihend. Elastne, ühelt poolt kleepuv, hea liimuvusega, veetihe umbpoorne EPDM-vahtkumm.

 

Materjal: elastne umbpoorne EPDM-vahtkumm, altpoolt lamineeritud kahepoolse klaaskiud akrüülteibiga, mida kaitseb eemaldatav polüesterfoolium, veetihe, vastupidav nõrkadele kemikaalidele;

Värvus: must või valge;

Tihedus: 130-170 kg/m3; kõvadus 40~50 shore; veeimavus < 2%;

Keskmine temp.taluvus:  –40°C +60°C (iseliimuva puhul sõltub teibi omadustest, vahtkumm ilma teibita -30ºC + 90ºC), soovituslik paigaldustemp. +5°C +25°C;

Võimalikud materjali paksused: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 8; 10; 12; 15mm, laius vastavalt kliendi tellimusele, enamlevinud n.ö. standardmõõdud: 2×8; 3×8; 3×10; 4×8; 4×10; 5×8; 6×10; 6×12; 8×20; 10×20; 10×25; 10×40; 15×20; 15x25mm jne.

Kergvaheseinte (kipsplaadist) ja erinevate muude ehitustarindite vaheliste ühenduste tihendamiseks ja müraisolatsiooniks. Muuhulgas fassaadi plaatmaterjalide ja puidust või metallist karkassi vaheliseks isolatsiooniks k.a soklites ja sandwitch-paneelide paigaldusel, samuti kergemateks klaasimistöödeks. Elastne, ühelt poolt kleepuv, veetihe, suletud pooridega polüeteenriba, hea nakkuvusega ja lihtsalt paigaldatav.

 

Materjal: elastne umbpoorne polüetüleen-vahtplast, altpoolt kaetud väga hea nakkega sünteetilise kummiliimiga (hot-melt), pealtpoolt kaitsva, mitte-eemalduva silikoonfooliumiga, veetihe, lahustivaba, vastupidav nõrkadele kemikaalidele;

Värvus: must (antrasiithall) või valge;

Tihedus: ~30 kg/m3; veeimavus < 1%, hästi vastupidav kõrgele õhuniiskusele;

Keskmine  temp.taluvus: –30°C +80°C; soovituslik paigaldustemp.+5°C +40°C;

Võimalikud materjali paksused: 2; 3; 4; 6; 8 mm, laius vastavalt kliendi tellimusele, enamlevinud, n.ö.standardmõõdud: 2×30; 2×50; 3×10; 3×25; 3×30; 3×50; 3×70; 3×95; 4×20; 6x20mm jne.

Mitteavatavate ehituslike konstruktsioonide tihendamiseks (ei talu mehaanilist kulumist), muuhulgas oma pehmuse ja elastsuse tõttu väga sobivad erinevate katuse terasprofiilide pikivuugi ülekatete tihendamiseks veetihedaks, samuti teatud tingimustes fassaadi plaatmaterjalide ja karkassi vaheliseks tihendamiseks, k.a. sandwitch-paneelide paigaldamisel ning parimate omadustega kergvaheseinte müraisolatsioonitihendina (s.t karkassitihendina).

 

Materjal: elastne, umbpoorne PVC- vahtplast, altpoolt kaetud hea nakkega akrüülliimiga, pealtpoolt kaitsva, eemaldatava silikoonpaberiga või polüesterkilega, sõltuvalt tihedusest ja kokkusurutusest kas õhu-, tolmu- või veetihe, vastupidav nõrkadele kemikaalidele, UV- kiirgusele ja niiskusele;

Värvus: must või hall sõltuvalt materjali paksusest ja tüübist;

Tihedus: 90-260 kg/m3; kõvadus- pehme, keskmine või kõva;

Keskmine temp.taluvus: –30°C+70°C, soovituslik paigaldustemp.+10°C + 40°C;

Võimalikud materjali paksused: 1,5; 3; 4,5; 6; 9 ja 12mm, laius vastavalt kliendi vajadusele, enamlevinud, n.ö standardmõõdud: 1,5×20; 3×10; 3×25; 3×40; 4,5×10; 6×12; 6×15; 12×15; 12x30mm jne.

Tuule-, tolmu-, valguse-, suitsu- ja helitakistuse tagamiseks ustes (k.a “karussell”-uksed, lükanduksed ja väravad), akendes, ventilatsioonisüsteemides, samuti torude, voolikute ja juhtmete läbiviikudes ja erinevates töötasapindades (liinitootmises, kus valmiv toode liigub mööda harjastatud töötasapinda ühest tööoperatsioonist teiseni). Suur valik erimõõte ja -profiile annab kasutusele laia ampluaa. Terassüdamikuga polüpropüleen-harjastihend on alumiiniumprofiilis vahetatav. Pehmeid, kapronjalasega harjastihendeid kasutatakse eelkõige erinevates (alumiinium või PVC)aknaprofiilides ja kergemates liugsüsteemides.

Erinevate ehituskonstruktsioonide liidete tihendamiseks ja isolatsiooniks, muuhulgas akende ja uste avade, fassaadivuukide ja -pragude (betoonelementide vahelised vuugid), eriprofiilsete katusekatete ja konstruktsioonide ning muude ebatasaste ja ebaühtlaste ehituspindade vaheliseks müra-, vibratsiooni-, õhu-, sooja- ja niiskuseisolatsiooniks. Samuti juhtmete läbiviikude tihendamiseks ja palkmajade ehituses nurgakonstruktsioonides ja palkide vahel ning akna- ja ukseavades tihendusvahtude asemel. Paisub paksuses kuni 5 korda, püsivalt elastne, õhutihe, ühelt poolt kleepuv polüuretaantihend.

 

Materjal: avatud pooridega polüuretaanvaht, immutatud modifitseeritud akrüüldispersiooniga, lisatud tuld tõkestavaid täiteaineid, plastifikaatorivaba, altpoolt kaetud klaaskiudvõrguga tugevdatud liimiteibiga, paisub difusiooni teel, vastupidav UV-kiirgusele, laseb tihendatud vuukidel hingata;

Värvus: hall;

Tihedus: 50/80/120 kg/m3;

Keskmine temp.taluvus: –40°C +100°C, lühiajaline +130°C, soovituslik paigaldustemp.+5°C +30°C;

Võimalikud materjali paksused: 3/15; 4/20; 6/30; 8/40mm, s.t materjal paisub pärast rulli avamist ja tihendi paigaldamist ~5 kordseks, enamlevinud tihenduslindi mõõdud: 3/15×15; 4/20×20; 6/30x20mm jne.

Mitmesuguseks klaasimiseks, ehituskonstruktsioonide ja -tarindite ning ventilatsioonisüsteemide õhu-, tolmu- ja niiskuseisolatsiooniks (head niiskuseisolatsiooni nõudvates konstruktsiooniliidetes, konteinerite ehitamisel), katuse ja muude läbiviikude tihendamiseks, paadiehituses ning erinevate vuukide täitmiseks (hermetiseerimiseks). Veetihe, hea nakkuvusega alumiiniumile, metallile, klaasile, puidule ja plastikule k.a. polüetüleenile. Ühelt poolt alumiiniumfooliumiga kaetud butüültihendid on eriti vastupidavad UV kiirgusele ja seetõttu kasutamiseks eelkõige katuseläbiviikude ja katuseakende avade tihendamisel ja üldse välistingimustes.